top of page
  • Yazarın fotoğrafıSPREYX POLİÜRETAN YALITIM

Sprey Poliüretan Köpük Yalıtım

Yapının çok sayıda noktasında enerji kaybı meydana gelir; çatı, duvarlar ve tavanın tümünde belli oranlarda ısı kaçakları meydana gelir. Yeni yapılmıs veya mevcut bir binanın yalıtım açısından sürdürülebilir konforlu yasam alanları oluşturmak için çeşitli yalıtım malzemesi seçenekleri mevcuttur ve enerji verimliliği hedeflerinin karşılanmasında yardımcı olabilir. Sprey poliüretan köpük hem çatı, tavan, duvar düzenekleri için tek basına baska yardımcı malzemeye gerek duymaksızın monte edilebilir hava,ses,nem geçirgenliğini ortadan kaldırır ve bazı yapı detaylarında dolgu görevi üslenerek su sızdırmazlığı da sağlamaktadır.

Sprey poliüretan köpük ticari binalarda tek kaynaklı bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Termal yalıtkan olarak sprey poliüretan köpük , mevcut tüm seçeneklerin inç başına en yüksek R-değerlerinden birine sahiptir. Malzemenin yerinde ve tamamen yapıştığı için, hava sızıntısı olan çatlakları ve boşlukları fiilen ortadan kaldırır. Çoğu termal baypası ortadan kaldırarak sürekli bir tabakada da uygulanabilir. poliüretan köpüğün üstün termal performansı ve hava sızdırmazlığı, ürünün ömrü boyunca bina için enerji maliyetlerini azaltır, bu da uygun bakım ile 50 yıl veya daha fazla olabilir. 

Çatı kaplama uygulamalarında kullanıldığında köpük yalıtım, koruyucu çatı malzemesinin ikili amaçlarına hizmet eder ve ısı yalıtımı olarak işlev görür. Yalıtım etkinliği ve performansı - çatılarda ve bina zarfında - tek bir faktör tarafından değil, hava kaçağı, nem kontrolü, sağlık, güvenlik, dayanıklılık, konfor ve enerji verimliliği için birleşik değerlendirmelerin değerlendirilmesiyle ölçülür. poliüretan yalıtım tüm kategorilerde yüksektir. 

poliüretan ısı yalıtımı termal, hava ve nem kontrolü sağladığı için, çok yönlü malzeme sadece iç ortam sıcaklıklarını korumakla kalmaz, aynı zamanda enerji maliyetlerini de düşürür, aynı zamanda yapıyı su ve küf hasarlarına karşı korur. köpük izolasyonu, mekanik ventilasyon ile birlikte, yapıya girebilen alerjenleri ve kirleticileri kontrol eder. Bu, iç hava kalitesini ve konforunu artırır, özellikle alerjisi olanlar için iç mekanı daha yaşanabilir hale getirir. 

Hafif, dayanıklı bir çözüm olan sprey poliüretan köpük, yapının gücünü artırabilir. Materyaller için terleme,küflenme ve korozyonun oluşumunu ortadan kaldırır.Sıcak ve Soğuk iklim türleri için kullanım için idealdir ve ayrıca kurulum sonrası bakım gerektirmez. Birçok yapı ürünü gibi, sprey poliüretan köpük her zaman, kullanılan tüm güvenlik önlemleri ile uygun kullanım ve kurulum teknikleri kullanan profesyonel bir montajcı tarafından kurulmalıdır.

12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page