top of page
otopark -zemin-kaplama.jpg

OTOPARK POLYUREA KAPLAMA

Havuz Su Yalıtım
Metal Çatı Su Yalıtım
Otopark Su Yalıtım
Su Deposu Su Yalıtım
Spreyx - Otopark Su Yalıtımı Polyurea

Polyurea su yalıtım malzemesi, tüm alanlarda su geçirgenliğine mükemmel direnç gösteren bir üründür. Bu yerlerden bir tanesi otoparktır. İster açık bir otopark ister kapalı otopark olup olmadığı farketmeksizin polyurea otopark zeminlerinde son derece dayanıklı ve uzun yıllar sürdürülebilir bir üründür. Otopark döşemesi, sistem olarak yüksek dayanıklılık ile beton ve şap uygulamalarında yoğun trafik alanları olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. Otoparklar, arazide yoğun trafik nedeniyle yüksek aşınma oranlarına sahip bölgelerdir. Bu nedenle, direnç yüksek olmalı ve zemin uygulamaları doğru planlanmalıdır.

Otopark zeminlerinde yüksek darbe mukavemetine duyulan ihtiyaç nedeniyle, bir çözüm için sertleştirilmiş beton aranır. Ancak, bu kalıcı ve doğru bir çözüm değildir. 
Genel olarak, günümüzde çoğu Avrupa ülkesinde, en çok tercih edilen  sistem polyurea kaplı yalıtım sistemidir. Spreyx Polyurea uygulaması, açık otopark zeminlerinde uygulandığında  koruyucu,estetik bir görünüm sağlama özelliklerinin yanı sıra su geçirmezlik özelliğinden dolayı açık otoparklarda tercih nedenidir. Otoparklarınızı her yönden koruyabilmeyi garanti eden, tüm işinizin uzun ömrü, aynı zamanda, ekonominizi dikkate alarak para tasarrufu sağlayan bir yalıtım ve kaplama malzemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Polyurea kaplaması ile yüzeyler araçtan uzakta yıkanabilir ve yağmura ve kar yağmaya karşı benzin ve yağ geçirmez kalır. Polyurea uygulaması ile bu zeminler kimyasallara karşı direnç sağlar.

Bu şekilde yapılacak polyurea  kaplamalar sayesinde otopark betonlarına çok az yük konur ve betonlar kimyasal atıklara karşı korunur

Fotoğraflar
Videolar
bottom of page