top of page

Poliüretan Isı  Yalıtımı

Çatı Arası Zemin
Bodrum & Garaj Tavan
Metal Çatılar
Osb Çatı
Temel Perde Beton
Dış Cephe
Köşe dolgu

 Sprey Poliüretan Köpük Nedir? 

       Spreyx Sprey Poliüretan Köpük ve Polyurea su yalıtım sistemleri yaşamı daha konforlu hale getirirken enerji tasarrufu elde eder.Çağımızın son teknoloji ürünü yalıtım konusunda kesin çözümler sunar.Spreyx Sprey Poliüretan binalarda tabaka halinde ekyersiz yekpare uygulanabilir.Düz ve eğimli çatılar,tavanlar,duvarlar ve zemin kaplamalarıdır.

 Sprey Poliüretan Özellikleri: 

- %100 e yakın kapalı hücre yapısı vardır.Bu özlliği sayesinde ısı yalıtımıyla beraber Su ve Ses karşısında güçlü bir bariyer oluşturma özelliği kazandırır.
- Hafif bir malzemedir yapılara ağırlık vermez
- Bakteri ve haşeri barındırmaz
- B2 yanma sınıfındadır.(Alevi yürütmez)
- Ozon tabakasına zarar vermez çevrecidir.
- Her türlü yüzeye yapışır.

 

Sprey Poliüretan Köpüğün Enerji Verğimliliğine Katkısı

 

Sprey Poliüretan  Köpük, en profesyonel  yalıtım türlerinin başında geliyor.Hızlı bir şekilde  sızdırmazlık sağlamak için  çatlakları doldurarak , bir buhar bariyeri oluşturan, yapısal mukavemet kazandırarak uygulandığı yapı detayını da güçlendirir. Ev, İşyeri, endüstriyel yapılar,   garaj, atölye, hayvan barınakları ve büyük depolama binalarını etkin bir şekilde ısı izolesini %100 sağlayarak yapı alanlarını konforlu yaşam alanlarına dönüştürür.


Poliüretan Püskürtme Köpüğü, doğalgaz kullanımını azaltarak ulkemizin bu konuda  dışa bağlılığını  azaltarak enerji tasarrufunda ülke ekonomisine ısı  katkı sağlayacak  en etkin ısı yalıtım malzemesidir. ormanlarımızdaki kereste gibi değerli doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur, çünkü poliüretan püskürtmeli köpük yalıtımının yüksek R değerleri, mimarların ahşap çerçeve duvarlarının ve tavanlarının kalınlıklarını azaltmasına ve böylece ahşap yapı kirişlerinin boyutunu azaltmasına izin verir.

Poliüretan sprey köpük yalıtımı ayrıca, doğal ortamımızı sıfır ozon tükenmesi olan yeni nesil bir üfleme maddesi kullanarak korumaya yardımcı olur.

Isıtma ve iklimlendirme ekipmanlarının büyüklüğünü azaltın
HVAC boyutlandırma, verimlilik ve konfor kaybı olmadan% 35 oranında azaltılabilir. 

 

Kapalı Hücre köpük sınıf II buhar geciktirici olarak kabul edilir
. Evinizin içindeki nem ve nem, küf oluşumuna yol açabilir. Kapalı Hücre köpüğü, bina yapısında sadece boşlukları ve çatlakları doldurmaz, aynı zamanda Minnesota'da yaşadığımız aşırı sıcaklık değişimlerinde nem ve nem problemlerini önlemek için bir buhar bariyeri görevi de görür.

Kapalı Hücre Sprey Köpük yalıtımı, yapısal mukavemeti
arttırır Yaptığınız ev, güçlü rüzgarlarda daha güçlü, daha sıkı ve daha sağlam hissedilecektir. Poliüretan sprey köpük yalıtım, çerçeveleme ve dış kaplamaya yapışır ve yapıyı birbirine yapıştırır. NAHB tarafından yapılan bir çalışma, kapalı hücre püskürtülen köpük yalıtımının ilave edilmesinin, geleneksel ahşap çerçeve / fiberglas konstrüksiyonuna göre raflama yüklerinde% 45'lik bir artış eklediğini göstermiştir.

Püskürtme köpük daha sağlıklı bir ev ortamı sağlar
Köpük yalıtımı, havadaki toz, polen ve alerjen miktarını azaltarak aslında evinizi daha sağlıklı hale getirir. Birçok müşteri köpük yalıtımına sadece köpük hava kalitesi avantajları için karar verir. Köpük astım ve alerjisi olanlar için son derece yararlıdır.

Konforu artırırken taslakları azaltın. 
Püskürtme köpüğü, daha konforlu bir iç ortam yaratan pencereler, kapılar, tavanlar ve döşeme tahtalarından gelen taslakları önlemek için yaygın olarak kullanılan etkili bir hava bariyeridir. Kapalı Hücre, sprey köpüğü ayrıca nem sorunlarına yol açabilecek tamamen hava sızdırmazlığı açıklıklarına yardımcı olur.

Böceklerin ve zararlıların girişini engelleyin
Kapalı-Hücre, sprey köpük bağları ve mühürler boşlukları, uygulandığı yerde böceklere ve diğer zararlılara karşı sağlam bir bariyer sağlar.

 Köpük Yalıtım Sprey Kullanım Alanları: 

Sprey poliüretan köpük, diğer yalıtım türlerine göre daha az yer kaplar. Uygulama detaylarının yalıtım  gereksinimine karşılık poliüretan köpüğün kalınlığı ayarlanabilir. Sprey köpük ortalama kalınlığı 3cm dir ancak gerekirse daha kalın  yapılabilir. sprey poliüretan köpük en sık kullanıldığı  alanlardan bazıları şunlardır:

  • Çatı : Sprey Poliüretan Köpük yalıtım çatılarda zemine veya ters tavana ve boşlukları doldurmak amaçlı uygulanır. Çatı  içine soğuk-sıcak hava girişini engelleyerek enerji maliyetlerini düşürür.

  • Bodrum ve garaj : Sprey poliüretan Köpük Bodrum, garaj, sığınak, depo, kömürlük gibi alanların tavanlarına ve dış cephe duvarların iç yüzüne uygulanır. Bu tür alanlarda çatı yalıtımında olduğu gibi daire ısı derecesini korumaktır..

  • Metal Çatılar : Köpük yalıtım Sprey genellikle fabrika ve üretim haneler de kullanılan metal çatılarda kullanılır. Sprey poliüretan bu tür detaylarda ısı yalıtım sağlamakla kalmaz metal çatıyı korozyondan, çürümeden önleyerek ömrünü uzatır ve aynı zamanda sağlamlaştırır..

  • Tesisat : İzolasyon boruları kışın sıcaklığını korumak ve korozyona karşı korumak amacıyla kullanılır.

  • Teraslar : Açık veya kapalı teraslarda kullanılır. Sprey poliüretan köpük uygulanmış açık teraslar yaya trafiğe açık ise üzerine beton atılması gerekmektedir. Yaya trafiği olmayan teras çatılarda ise güneş ışınlarından korumak için poliüretan boyası ile boyamak gerekir.

  • Diğer sprey köpük yalıtımın kullandığı bazı alanlar şunlardır:

  • Soğuk hava depoları Zemin-Duvar-Tavan

  • Tavuk-Besi-Mantar çiftlikleri Zemin-Duvar-Tavan

  • Kat araları Zemin

  • Giydirme dış cepheler.    

Bir binanın enerjisinin% 40'ına varan hava kaçağı nedeniyle kaybedilir. Boşlukların, deliklerin ve diğer sızıntıların hepsi önlenebilir - enerji faturalarını gereksiz yere yüksek tutabilir ve değerli kaynakların boşa gitmesine izin verebilir. En önemli avantajlardan biri, sprey köpük yalıtımının boşlukları doldurması ve böylece hava sızıntılarını önlemesidir.

bottom of page